tml> اگر حمایت‌ها از داعش نبود، سریع‌تر فرو می‌پاشید - جوان
X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: اگر حمایت‌ها از داعش نمی‌شد سریع‌تر فرو می‌پاشید، داعش حذف فیزیکی به مفهوم جغرافیایی شده است.

گفتگو  علی شمخانی دبیر و نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی در گفتگوی ویژه خبری امشب ابعاد سیاسی و امنیتی پایان سیطره داعش بر سوریه و عراق و آخرین تحولات مربوط به این رویداد در سطح منطقه ای و بین‌المللی را تشریح کرد. 

وی با اشاره به پایان خلافت دولت خود خوانده داعش در منطقه اظهار کرد: سه سال پیش در کنار هجمه‌های زمینی داعشیان چه سؤالاتی ذهن ملت ایران را مشغول می‌کرد که مدافعان حرم چه می‌گیرند و می‌روند؟ ولی همانطور که در فضای مجازی به دلیل مقدس بودن مبارزه، ملت ایران بر حاشیه‌سازی‌های تهی پیروز شدند.   


شمخانی گفت: اگر غفلت می‌شد و اگر برخی نواهای فاقد برد راهبردی یا عمق تفکری ما را وادار می‌کرد که بگوییم که ما در تهران چه ربطی داریم به تغییر حاکمیت در عراق و توسعه داعش، این وضع، مصیبت‌باری را ایجاد می‌کرد که الحمدالله با ورود ما به درخواست دولت‌های منطقه این وضعیت را تغییر داد و اجازه ترسیم این وضعیت تلخ و سیاه را نداد.

نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی یادآور شد: ما هزینه‌های سنگین مادی و انسانی را صرف و دستاورد‌های عظیمی کسب کردیم، ما با تکیه بر توان بومی و ذاتی منطقه‌ای مردم توانستیم دستاورد‌های هوشمندانه‌ای را به ارمغان آوریم.

شمخانی با اشاره به حمایت‌های مستشاری ایران در جهت نابودی گروهک تکفیری داعش بیان کرد: ما با تمام  توان وارد نشدیم، اگر از روز اول وارد می‌شدیم زودتر به نتیجه می‌رسیدیم، اما می‌خواستیم شبهه‌های سیاسی در داخل کشور ایجاد نشود.

وی افزود: اگر دخالت و حمایت‌های غرب و برخی کشور‌های منطقه از تروریسم نبود، آزادسازی سرزمین‌های اشغالی با هزینه‌های کمتری انجام می‌شد.


تاریخ : چهارشنبه 1 آذر 1396 | 10:22 ق.ظ | چاپ | نویسنده: طاهر | نظرات (0) (0 لایک)
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • پرشین سی